مفهوم دانش آموز کارآفرین

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
مدرسه کارآفرین

علاقه‌مندی به کار

باید روحیه‌ی پایداری غلبه بر مشکلات و داشتن عزمی راسخ برای کسب موفقیت را به دانش‌آموزان آموخت تا اعتماد به نفس درآن‌ها شکل گیرد.
ما باید دانش‌آموزان را هدفمند، واقع بین و حلال مشکلات خود تربیت کنیم. رسالت مهم ما، پرورش افراد شجاع، متعهد و پرافتخار است. از دیگر ویژگی‌های کارآفرینان که باید به پرورش آن‌ها پرداخت.
می‌توان روحیه دوراندیشی، مسئولیت پذیری، همکاری، دقت و کمال‌جویی ، خلاقیت و نوآوری، پافشاری، بصیرت، خودجوشی، توانایی، سازگاری و….را ذکر کرد.

در مجتمع آموزشی المهدی، کارآفرینی دست‌یابی به منابع و منافع مالی ناشی از کارآفرینی یک ارزش تلقی می‌شود و این ارزش خود انگیزه‌ای برای خلق ایده‌های نو و به ثمر رساندن آن‌ها می‌باشد.

موضوع کار و اشتغال به ویژه کارآفرینی ازاصول اساسی و مهم زندگی هر فرد و اجتماعی است که در تمام ادوار و اجتماعات بشری نقش مهمی دارد . کارآفرینی چرخ زندگی بشر را در این دنیا متحول و دگرگون می‌سازد.

در دنیا ۱۶تا ۱۷ هزار شغل وجوددارد که در ایران ۵ هزار شغل احصا شده است و تا ۱۰ سال آینده دو سوم مشاغلی که داریم با تغییرات تکنولوژی از بین خواهند رفت که در این بین کشورهایی موفق خواهند بودند که با آینده پژوهشی و متناسب با اقتضاعات زمانی برنامه ریزی داشته باشند.

یکی از سیاست‌های مجموعه مدارس المهدی(عج)، مهارت محوری است که با توجه به شرایط کشور ونیاز به تخصص‌های گوناگون باید به سمت مهارت‌آموزی برویم.

فرایند اهداف کارآفرینی

ادغام آموزش کارآفرینی در برنامه‌ی درسی مدارس المهدی (عج) ،موجب غنی‌سازی تجارب یادگیری فراگیران و افزایش ارتباط میان مدرسه و صنعت و کشاورزی است و نیز فرصتی برای آزمودن محتوا و روش‌های تدریس کارآفرینی به‌خاطر تازگی موضوع ایجاد می‌کند، به این ترتیب کارآفرینی باید نقطه آغاز برنامه درسی قرار بگیرید. بر همین اساس گنجاندن زندگی واقعی کارآفرینان موفق در محتوای درسی و دوره‌ های آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در عصر متحول کنونی و با توجه به نرخ بیکاری، کارآفرینی راه حل مفیدی است که می‌تواند میزان اشتغال و خوداشتغالی را افزایش داده و در نتیجه موجب توسعه اقتصادی کشورها شود.
کارآفرینی یک ویژگی ارثی و انتسابی نیست بلکه اکتسابی است. با مهیا کردن یک سری شرایط می‌توان آن را آموزش داد و آموخت. برای دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به کارآفرینی که خواهان راه‌اندازی کسب و کار جدید یا خواهان راه‌اندازی کسب و کار قبلی خود می‌باشند.

مدارس المهدی(عج) افراد علاقه مند و مستعد را در خود پرورش می‌دهند. مهارت‌هایی که برای تغییر دیدگاه، تفکر عمیق و سیستماتیک، تقویت کار تیمی و … لازم است را به افراد به صورت تئوریک و عملی آموزش می‌دهند.
ما در صورت پیدا کردن ایده‌های خاص و ویژه آن‌ها را به مراجع مربوطه معرفی می‌کنیم تا از حالت ایده صرف بودن خارج شده و پیاده سازی شود؛ یعنی زمانی یک مدرسه کارآفرینی به هدف خود می‌رسد که ایده‌های افراد آموزش دیده به مرحله کاربرد برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *